همین حالا ثبت نام کنید

دوره MS Azure چیست؟

دوره MS Azure چیست؟

برای بسیاری از افراد ممکن است که سوال پیش بیاید که دوره MS azure چیست و چه کاربردی دارد. ms azure جزو دوره مایکروسافت  ابتدا باید به تعریف خود کلمه AZURE پرداخت وسپس بررسی نمود که این دوره مختص کجاست و چه کاربردهایی می تواند به صورت عملی در ایران داشته باشد.

کمپانی مایکروسافت طی سالها دست به طراحی و ساخت سیستم های عامل متعددی کرده است که در دوره MS azure با این سیستم عامل آشنا میشویم و با استفاده از استانداردهای تعلیم و آموزش مایکروسافت این سیستم عامل فوق العاده را شناخته و به وسیله ی آن دست به کار با تجهیزات  شبکه و یا سرور میزنیم.

سیستم عامل ذکر شده در چندین سال گذشته توانسته است که بسیاری از شرکت های دنیا را در چنگ خود در بیاورد.

این سیستم عامل دقیقا منطبق با اصول رایانش ابری است و برای پردازش نیاز به هیچ گونه سخت افزاری ندارد و کار پردازش را به هسته ی مرکزی خود که  در سرور های قدرتمند کمپانی مایکروسافت قرار دارد واگذار می کند یکی از پیشرفته ترین سیستم های عامل رایانش ابری همین سیستم عامل است که در دوره MS azure به خوبی با این سیستم عامل آشنا شده و پس از آموزش دست به کسب تجربه زده و به سوی یادگیری قدم های دیگر برای کار کردن با سرور آن هم به صورت کاربردی تر و مناسب تر می زنیم.

پیش زمینه دوره MS AZURE:

در انی بخش ابتدا باید قبل از پرداخت به دوره MS azure شخص با سیستم ها و اساس رایانش ابری آشنا شود و بتواند درک کند که دیگر امروزه نیاز نیست که برای پردازشش سخت افزاری قدرتمند در اختیار داشت و با این روش در دوره MS azure میتوان به خوبی با این مشکل کنار آمده و کار رایانش و یا پردازش اطلاعات سرور را به سرور های قدرتمند رایانش ابری مایکروسافت واگذار کرد که این کار میتواند باعث کم شدن بسیار محسوس هزینه ها شود.

دوره MS Private Cloud چیست؟

در دوره MS azure شخص ابتدا  باید نحوه کار رایانش ابری را درک کند و بداند که اسا این روش چه چیزی می باشد و سپس بتواند ارتباطات ار با سرور به خوبی برقرار کند و پس از اتمام ارتباط دهی از رایانش ابری که مایکروسافت توسط این راهکار برایش فراهم کرده لذت ببرد.

دوره MS azure هم مانند بسیاری از دوره های شرکت مایکروسافت دارای سطوح و طبقه بندی های مختلفی است که باید هر کدام از این طبقه بندی ها آموزش داده شده و  به خوبی فراگرفته شوند تا گواهینامه دوره MS azure برای فرد صادر گردد و مانند  دوره های دیگر این کمپانی دوره MS azure نیز از سختی ها و چالش های خاص خودش لبریز است و این میتواند برای افرادی که نمیتوانند به خوبی برای هدف خود  تلاش کنند مشکل ساز باشد و ایشان در این دوره نتوانند که موفق شوند  ولی با تلاش و کوشش می توان دوره MS azure هم مانند دوره های دیگر به خوبی پشت سر گذاشت و از علومی که این دوره برای افراد دارد استفاده نمود و بتوان که در شغل خود نیازهای مورد نیاز را برطرف نموده و با خیالی راحت نسبت به از میان برداشتن مشکلات پیش رو قدم برداشت.

در زیر تعدادی از قسمت های مهارت های مختص دوره MS azure   آورده شده و ۳ عدد از این مهارت ها و سطوح  نیز به صورت جزئی تر توضیح داده خواهند شد.

Azure Administrator

در این  سطح مدیریت یک سیستم عامل AZURE در دوره MS azure بررسی می شود و این موضوع می تواند برای کسانی که میخواهند با این سیستم عامل بهتر آشنا شوند بسیار پر اهمیت و مهم باشد زیرا اولین قدم در کنترل یک سیستم عامل شناخت درست آن است که با این سطح افراد می توانند در راه شناخت این سیستم عامل در دوره MS azure قدم بگذارند و به خوبی با این سیستم عامل آشنا شده و اقدام به کنترل آن در سطح مدیریتی کنند.

Developing Solutions for Microsoft Azure

توسعه راهکار برای مایکروسافت آژور

این سطح نیز پس از سطح مدیریتی از لازمه های گرفتن مدرک دوره MS azure می باشد زیرا داشتن راه حل برای مشکلات در هر سیستم عاملی می تواند بسیار کلیدی باشد به طوری که این اهمیت باعث شده تا هر فرد برای خودش پروسه خاصی را بسازد و با استفاده از آن پروسه این کار را به سرانجام برساند زیرا ممکن است درک هر کس از خطا و مشکل با دیگری متفاوت باشد و به همین دلیل هرکس راهکار مقابله خاص خودش را میتواند داشته باشد.

توسعه راهکار نیز میتواند به این نکته نیز اشاره داشته باشد که از راهکار های دیگران الگو گرفته و با استفاده از درک خود این راهکار را بهبود ببخشیم و نکته مهم تر این که همیشه باید راه حل مشکل را دانست تا بتوان بر مشکل غلبه نموده وبر آن پیروی یافت.

دوره MS azure پر از مهارت هایی است که افرادی که میخواهند در این دوره موفق شوند باید نسبت به فراگیری آنها همت کنند وبا استفاده از دانش به دست آمده دست به کار شوند و نیاز های خود و مجموعه خود به این تکنولوژی را مرتقع سازند تا از هدر رفتن زمان و هزینه به صورت مناسبی جلوگیری گردد و خود اشخاص نیز دانش لازم را  در دوره MS azure به دست بیاورند که این دانش میتواند باعث پیشرفت های چشمگیر کاری ایاشن شود.

Microsoft Azure Security Technologies

فناوری های امنیتی سیستم عامل آژور

این سطح از آموزش در دوره MS azure باعث میشود تا فرد با قابلیت های امنیتی این سیستم عامل آشنا شود وبا  استفاده از این قابلیت ها به مقابله با مشکلات امنیتی که ممکن است پیش بیایند برود و با دانستن راه کار های مقابله درست این مشکلات  مختلف را از سر راه بردارد.

فراگیری این سطح در دوره MS azure از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا این سطح از دانش لازم  برای مدرک این دوره باعث می شود تا فرد بهترین راه حل های امنیتی را فرا گرفته و به داشتن سیستم عاملی پاک بسیار کمک خواهد کرد.

چه کسانی باید این دوره را بگذرانند.

نمیتوان به صورت کاملا یک سویه مشخص کرد که چه کسانی نیازمند گذراندن دوره MS azure  هستند زیرا این دوره میتواند توسط تمامی افراد فراگرفته شده و با دادن آزمون گواهی مدرک آن  دریافت شود ولی می توان گفت که کسانی  که با سیستم های عامل ابری ر و کار دارند و یا اینکه سیستم رایانش ابری را میخواهند پایه ریزی کنند باید این دوره را در لیست دوره های مورد نیاز خود داشته باشند تا بتوانند بر مشکلات پیش آمده در راه خود پیروز شوند.

نوشتهٔ پیشین
دوره MCSA Server Infrastructure2019 چیست؟
نوشتهٔ بعدی
دوره MS exchange server چه دوره ای می باشد؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست